Moira's Reviews > Sandman: Hra o tebe

Sandman by Neil Gaiman
Rate this book
Clear rating

by
5694594
's review
Oct 31, 11

Read on October 31, 2011

Mám pocit, že ten komix je o hodně složitější, než na jaký si hraje. Přeci jen to napsal Gaiman. A bohužel (a tentokrát to už pocit není... xP) nejsem schopná to prokouknout. Proto jsem raději přeskočila úvod, kde se děj pitval, jinak bych ve svých očích velmi hluboce klesla. Tečka.

Tento díl Sandmana je... jiný. Sám Gaiman na konci napsal, že vlastně ani tento nápad nechtěl zveřejnit. (Nechal se ukecat... :D) Chápu proč se zdráhal, je to pro něj něco neobvyklého. Píše o něčem tak obyčejném a nám tak blízkém, až se to zdá směšné. Gaiman jednoduše umí být "prostě geniální". Udělá NĚCO i z "ničeho". Tentokrát probírá dávný dětský sen mladé dívky - probírá sen, v němž byla jako holčička princezna.

Samozřejmě je to Gaiman a i když se to možná tváří jako pohádka, pohádka to není. (Tohle jsem naštěstí pochopila... :D). Odraz snového "pohádkového" světa je vlastně zrcadlem tomu světu, kde žije Barbara. Co se stalo tam, má svůj protějšek tadyhle. Je to, jak jsem psala, geniální.
(Ještě jednou použiju slovo "geniální" a zastřelte mě!)
Ale dle mě to postrádá tu Gaimanovskou myšlenku, tu jiskru, tajemný nádech, který má Domeček pro panenky a Údobí Mlh.

Je to úžasný komix, který bych však na první přečtení Gaimanovi nepřipsala. Přesto jsem ráda, že ukázal, že nepíše stereotypně. Je to zvláštní a... fajn. :D Dává mi to možnost porovnávat a uvědomit si, co to vlastně čtu. (A jaké kvality to je... x))

Málem bych zapomněla - komix byl BAREVNÝ! A tohle pro mě BYL šok... :D Už jsem si jaksi stačila zvyknou na černobílé... :D
likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Sandman.
sign in »

Reading Progress

10/31/2011 page 12
6.0% "Jéé, on je ten komix BAREVNÝ!! :D"

No comments have been added yet.