Petra Sýkorová's Reviews > Pride & Popularity

Oct 14, 2011

it was ok
bookshelves: 2011, young-adult, chick-lit, retelling
Read on October 14, 2011

Na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou, když jsem brouzdala po nějakém blogu a samozřejmě mě jako velkého fanouška Pýchy a předsudku zaujala. Další moderní adaptace? Jasně, zkusím to a uvidím, jestli mě konečně uchvátí.

Nestalo se.

Chloe se přestěhovala do nového města, za což je ráda, protože za sebou zanechává trpkou zkušenost s pokusem o randění. O prázdninách před školou se stejně jako celé ženské osazenstvo nové školy tak trochu zabouchne do místního "boha" Taylora, jenže docela rychle se vzpamatuje, když jí dojde, že má Taylor dívku a že s ostatními holkami bezostyšně flirtuje a řekne si, že mu na lep nikdy nesedne.

O tři roky později se Chloe s Taylorem sejdou na společné hodině výtvarné výchovy a jak to tak vypadá, Taylor jí věnuje příliš velkou pozornost... což samozřejmě celé škole neunikne...

Řekla bych, že je kniha určena mnohem mladšímu publiku čtenářů. Jako rychlé počteníčko je to fajn, knihu máte za sebou v rekordním čase (já za dvě hodiny) a nemusíte u ní moc přemýšlet o vývoji událostí, protože dopředu víte, co se bude dít. Čtenář pak jenom čeká na to, jak si z klasickou předlohou autorka pohraje a která postava co udělá.

Jelikož jsem ale starší a mám toho načteno opravdu hodně, kniha mi převážně přišla nemastná neslaná. Autorka se držela předlohy zuby nehty a snažila se do příběhu zakomponovat vše, ale dopouštěla se často naprosto nelogických věcí, kdy jsem nepobírala, proč ta postava dělá to a proč ta tamto.

Chemie mezi hlavními postavami nebyla, oba dva byli otravní. Chloe zbytečně strašně cool a nezávislá, Taylor zbytečně strašně oblíbený a světec. Prostě to k sobě nějak nepasovalo. Jak říkám, kniha je určená mladším čtenářům, ti to nejspíš neuvidí v tak černých barvách.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Pride & Popularity.