Zemira Warner's Reviews > Girl of Nightmares

Girl of Nightmares by Kendare Blake

Mar 28, 13

bookshelves: ghosts, gothic, horror, paranormal, won, i-own, yawn, youve-got-to-be-kidding-me, umm-no, just-kill-me-now, get-to-the-point-already
Read from August 10, 2012 to March 28, 2013 — I own a copy

Thank you Anjana and Kendare for this awesome giveaway.

Won over at Kindle And Me.

What the hell was that ending? I had to read 170-180 bloody boring pages until there was an improvement with the story only to be stopped again because, surprise, surprise, nothing happened for the next hundred pages. It was all about waiting, sleeping, eating, washing dishes, that sort of things. Basically, the final confrontation with that dreadlock-wearing demon happened in the last 20 pages. And the ending was so abrupt. Stab-stab-kill-kill and poof... the end.

What a disappointment. Wish there is just Anna Dressed in Blood. I will erase this one from my memory. It won't be that hard.
3 likes · likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Girl of Nightmares.

08/10/2012 page 30
9.0% "Yes! The first chapter was great! Must read more!"
08/11/2012 page 85
25.0% "Cass,every time you think you see Anna,remember,no one else can see her."
08/12/2012 page 85
25.0% "I didn't read a single page of this book last night cause I was re-reading cute parts from Anna and the French Kiss and Lola and the Boy Next Door for hours. I am such a dork."
03/27/2013 page 216
65.0% "It seems like I'm finally going to finish reading this book."
show 1 hidden update…

dateDown_arrow    newest »

BlebeTanja Že imaš knjigo?? Aaaah, jaz komaj čakam avgust!

Zemira Warner Nemam jos. Osvojila sam je i cura mi ju je narucila. Dobicu je isto kad i ostali.

message 3: by Glass (new) - added it

Glass Vještice....:D

Zemira Warner Dobijam HB. Nadam se da ce i u ovom dijelu slova biti crvena. To bi bilo super! Zavidim i ja tebi sto imas ARC za Death and THe Girl Next Door.

message 5: by Glass (new) - added it

Glass Onda smo 1:1!:)

Zemira Warner Upravo tako. ;) BTW hoces li uskoro poceti citati tu knjigu?

message 7: by Glass (new) - added it

Glass Uh, vidjet ću - ne mogu je prebaciti na kindle jer je demo vezija. Teško mi se nakaniti da je čitam na kompu.

Zemira Warner Znam kako ti je. Imam i ja par ARCova sa NetGalley-ja ali nikako da ih procitam.

Miss Ja vam zavidim objema, ali istovremeno sam baš sretna i ponosna zbog vas! :)

message 10: by Glass (new) - added it

Glass :)

message 11: by Miss (new) - rated it 3 stars

Miss Hej, dakle ipak prvo ova, a onda Face the music?

Zemira Warner Jucer sam je vec pocela,ali sam stala,jer ne zelim citati kasno navecer. Ipak zelim odspavati koji sat,a ne trzati se na svaki sum.

CItam tim redoslijedom.

Jesi li vidjela nas muz pobijedio na turniru komada!!! :O \O/

message 13: by Miss (new) - rated it 3 stars

Miss Opaaa!!! Svaka mu čast! Zaslužio je da bar jednom pobjedi jer će Will sigurno na kraju osvojiti Tessu.

Zemira Warner Jucer staroj pricam kako ga svako na kraju ostavi,barem je jednom u zivotu nesto pobijedio. :D

Ahhh!!! Bilo bi super kada bi Will i Tessa na kraju bili zajedno. Steta sto ce biti samo 3 knjige. :(

message 15: by Glass (new) - added it

Glass tri knjige? zar ne treba biti šest?

Zemira Warner 6 TMI knjiga,a 3 TID. Jace ima 6,a Will 3.

Tanja (Tanychy) St. Delphi E da znate da mi je drago zbog Adriana! :) Zasluzio je! :)

message 18: by Miss (new) - rated it 3 stars

Miss Zemira wrote: "Jucer staroj pricam kako ga svako na kraju ostavi,barem je jednom u zivotu nesto pobijedio. :D
:("

Sigurno te mama čudno gledala! ;D

message 19: by Glass (new) - added it

Glass Mislim da se ona već navikla...

message 20: by Miss (new) - rated it 3 stars

Miss Sirota. Morala je...
Moja mala već sad izmišlja priče i onda ih slika ili crta.

message 21: by Glass (new) - added it

Glass Što je tebi zabavno sa njom!:)

message 22: by Miss (new) - rated it 3 stars

Miss Uvijek! :)

Zemira Warner Danas sam joj rekla da je pobijedio i imala je tako cudan izraz na licu. :D Ono gleda u mene,a kao da ne gleda. Dosadjivala sam joj isto i sa omotom od Girl of Nightmares.

Mala India ce biti poznata autorica jednog dana pored takve mame. :)

Tanja (Tanychy) St. Delphi Mala Indy ce da zasjeni sve ove pisce sto mi sad obozavamo :)

message 25: by Miss (new) - rated it 3 stars

Miss Hahahahaaa, ja ne znam što da mislim. A što ako ode u pisce kinkarija?! Ne pada jabuka daleko od stabla...

message 26: by Tanja (Tanychy) (last edited Aug 12, 2012 02:45AM) (new) - rated it 4 stars

Tanja (Tanychy) St. Delphi Hahahha valjda cemo do tada ja i Zemira zavoljeti kinkarije! :) Vec je vidim na dodjeli nekoj kako se zahvaljuje mami, tati i naravno tetka Amri :D

message 27: by Miss (new) - rated it 3 stars

Miss Ahahahahahahahaaa!!! LOL
Ili će kao Tiffany Reisz izjaviti da je na ponos mami, tati (i teti Amri naravno), ali ne na sarkastičan način. Ona će to doista i misliti. I nema skrivanja pod pseudonimom!

Zemira Warner Svaka cast ljudima koji imaju dovoljno dobru mastu da napisu knjigu cisto o sexu.

message 29: by Glass (new) - added it

Glass Teta Amra će da je ponosno gleda i prati!;)

message 30: by Miss (new) - rated it 3 stars

Miss Hvala svim tetama! :) Izludila me danas majke mi... Zemi, gledala sam Meridu malo prije! FANTASTIČNA JE!

Zemira Warner Sta si gledala? Nemam pojma o cemu govoris? :D

Zemira Warner Dovraga!!!! Hocu i ja!!! Obozavam kosu ove djevojke. Pjevaju li dosta? Tako mi se svidja kako su nacrtani likovi. Prelijepo. Jesu li to radili isti crtaci Tangleda?

Tanja (Tanychy) St. Delphi Ja cu je ici gledati nadam se sljedece sedmice, jer ce biti u kinima! :)

message 35: by Glass (new) - added it

Glass Vidjela am plakate na CinemaCity-ju. Znam da sam ih prerasla, ali ja stvarno volim crtiće!:)

Zemira Warner Moj dragi isao u BL gledati Batmana i nazvao me da mi kaze kako je prosao pored plakata za Brave i sjetio se mene. Awww bas je sladak. U Doboju dosta kasne filmovi,a da ti pravo kazem,ne slusa mi se sinhronizacija. Radije cu originalnu verziju cekati i skinuti kad izadje na dvdu. Sjecam se koja je to napast bila kada je izasao Tangled. Gledala sam ga do sada sigurno vise od 10x. Znam ga napamet.

message 37: by Glass (new) - added it

Glass Gahhh, i meni idu na živce sa sinhronizacijom...

Zemira Warner Ne mogu slusati kako prevode ovaj novi engleski i njihove zargone. Uff neko jutro je bio neki crtani na TV-u,mislim da se radilo o nekim Lego kockama i uzas ih je bilo slusati sta i kako prevode.

Tanja (Tanychy) St. Delphi Ne znam da li je nase sinhornizacija....gah ja bi voljela da nije, ali vjerovatno ce biti.

message 40: by Miss (new) - rated it 3 stars

Miss Ja mislim da se crtići nikad ne prerastu. Vodim Indy redovito u Cinestar koliko zbog nje, toliko zbog mene. Brave je zaista fantastičan. I ja više volim gledati na originalnom jeziku, no trenutno gledam sinkronizacije zbog Indie, koja inače ne bi razumijela. Ova sinkronizacija čak i nije loša. Cure moje, ali boje u ovom filmu, njena kosa, glazba, humor...ODLIČNO!!!
Tangled i ja obožavam. Gledamo ga barem 3-4 puta tjedno.

Kad smo kod ovih prijevoda, došlo mi je da se ranim kad sam slušala naše komentatore i njihovo "prosipanje" kad je bilo zatvorenje Olimijskih igara. Pjeva George Michael Freedom, a oni prevode "O lijepa, o draga, o slatka slobodo..." Pobogu, pa jesu li G. Michael i Gundulić u rodu ili što?! Bolje da su sve pustili kako je i šutjeli.

Zemira Warner Sta?! Prevodili su pjesmu? Uzivo? :S Koji im je vrag?

Ovi danasnji crtici od pola sata su ogavni. Sve neka cudovista i borbe.

message 42: by Miss (new) - rated it 3 stars

Miss Slažem se s ovim o današnjim crtićima. da ne govorim o silnoj agresivnosti kojoj uredno poučavaju djecu. :/

Nisu prevodili pjesmu. Htjeli su ispasti face jer znaju citirati Gundulića (ili TBF?!), no ispali su GLUPI.

message 43: by Miss (new) - rated it 3 stars

Miss Stigla i ona na red?

Zemira Warner Pa,eto. Ne cita mi se nista dugo,a od ove sam procitala 100 strana davno prije,pa mi je sada ostalo samo 200. Radnja se pokrenula tek tamo negdje oko 170.strane.

message 45: by Vanessa (new)

Vanessa Oh, I needed a good laugh. Love your reviews!!

Zemira Warner Haha It's good to know it made you laugh. I wasn't even trying to be witty. :D