Glass's Reviews > Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey by E.L. James

Sep 27, 11

bookshelves: way-too-hot, favorites, kinky, my-bad-boy, dominant-bastards
Read in September, 2011

I knew what I was geting myself into when I decided to read Fifty Shades of Gray... or I thought so. Usually, I give 3 stars to all novels with erotic twist, but this one took me by suprise. First of all, all sex parts weren't pathetic with lots of dumb, sleazy words. And everything actually has a meaning and a story behind. I wasn't quite ok with all of those pain stuff - it's a too much for me, but I have to admit, it got me thinking.
I hope that next book will be even better.
32 likes · likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Fifty Shades of Grey.

09/23/2011 page 200
53.0% "I feel so kinky right now!;)"

ivana18 aaaaa pa ti to čitaš kinky fuckery!!!!

Glass Hej, ti si mi ovo preporučila, pa te sada smatram glavnim krivcem za sve ove prljave maštarije koje trenutno imam!:D

ivana18 LOL!!!! Ma sva sriča da imaš dečka ;)

Glass Oh da! Samo nisam sigurna da će mu se baš svidjeti ono o čemu razmišljam!;D

ivana18 Ko zna možda mu se i svidi ;)

Mare Ja cijeli ovaj razgovor shvaćam kao preporuku za ovu knjigu =D

message 7: by ivana18 (last edited Sep 24, 2011 10:53AM) (new) - rated it 4 stars

ivana18 Mare wrote: "Ja cijeli ovaj razgovor shvaćam kao preporuku za ovu knjigu =D"

Mislim da si dobro shvatila :D

Glass Mare, apsolutno je preporuka!:)
Ivana, sad ćeš se ismijati kad ti kažem šta mi se sinoć dogodilo. Izašli mi vani i pričamo, kad on meni kaže: "Ne slušaš me! Morat ću te kazniti!" Vidi on da je meni čudan izraz lica i pita me šta mi je. Mislim da nema potrebe da ti govorim kako sam čitala knjigu do zadnje sekunde prije nego što će on doći po mene - a zadnje što sam pročitala uključilo je baš ovu rečenicu. Toliko sam se ismijala! Kad sam mu rekla u čemu je stvar, komentar je bio "kakve ti to knjige čitaš!" - ali nije se previše bunio :D

Mare Jel čitala koja od vas Justine od Sadea =D?

Glass Nisam, ali čula sam za ovu knjigu.

message 11: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Ajmeee!!! Ovo je MUST READ! Ne mogu vjerovati da je knjiga ovakvog žanra dobila 5?!

message 12: by ivana18 (last edited Sep 25, 2011 01:36PM) (new) - rated it 4 stars

ivana18 Glass wrote: "Mare, apsolutno je preporuka!:)

LOL!!!!
Ne mogu virovat, svaka čast, da mi je to bilo vidit :D

Da, i naravno komentar je standardni (kakve ti to knjige čitaš?) to su i meni svi govorili kada sam im kazala šta čitam.

Glass Miss wrote: "Ajmeee!!! Ovo je MUST READ! Ne mogu vjerovati da je knjiga ovakvog žanra dobila 5?!"

Vjeruj mi, i ja sam se iznenadila!;)Mada je druga knjiga dosta lošija :(

message 14: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy Po onome šta se ja sićam kako radnja ide, prva knjiga mi je najlošija. Nekako im je odnos bio hladniji u njoj. Ali eto, različita mišljenja.

Glass Meni se baš svidjelo zbog "suzdržanosti", nije bilo patetike - u drugom dijelu već malo više cendraju i, iskreno, mogla je izbaciti neke scene i skratiti malo. Neke stvari se bespotrebno vrte ukrug.

message 16: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Očito ću se morati psihički pripremiti za ovu knjigu!LOL
A tebe Glass neću ni pitati je li bilo "kažnjavanja"...:D

message 17: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy Glass nam je kinky! ;) I like it!

message 18: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Me2! ;D

Glass Na žalost, Zrinka, nije bilo ništa još uvijek... Ali nadam se da će biti vrlo brzo ;)

Glass Texy wrote: "Glass nam je kinky! ;) I like it!"

Imaš li mi štogod preporučiti u sličnom fazonu?

message 21: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy Jel mislis na BDSM? Jer to bi se moglo nać. Ali tek kad dođem na kompjuter.

Glass Ma samo šalji!:)

message 23: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy Hmm... Ono što ti definitivno preporučujem su: Club Shadowlands je prva knjiga iz serijala. Jako sexy, BDSM je scena ali nije hard core da te prestraši za cili život i likovi su mi dragi. Prvi je dio mrvicu lošiji od ostalih pa ako odlučiš pročitat da ne bi odustala.

Master of the Mountain je drugi serijal. Jako dobar ali Club Shadowlands je bolji.

Pogledaj o čemu se radi pa mi javi da ti ih pošaljem ako hoćeš!

ivana18 zaboravila sam te pitati je li scena "krvavi tampon" ušla u ovu verziju?

message 25: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy Naravno da je. :) Zapravo poprilično sam sigurna da je.

Glass E to mi je bilo baš gadno....

message 27: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss OMG :O
Tea moja draga, na svašta ćeš ti mene navući u starim danima!

message 28: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Ajmeeee, pa nisam očekivala da će biti ovako intenzivno...*.*

message 29: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy @Miss: lol And another one has fallen under the charm of Christian Grey. :)

message 30: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Fuck, čitala sam nešto od MotU-a kad si mi slala, no očito da nisam dovršila. Cijelu noć sam probdjela uz knjigu i treba mi hladan tuš! WTF
A druga i treća knjiga mi stižu tek za tjedan dana...

message 31: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy Zanemarila si muža zbog Christiana. CCC... Moraš mu to dobrano nadoknadit. ;)
Vjerujem da ćeš se snać do nastavka. Mislim da je meni treći dio najbolji, po onome šta se sijećam, a davno sam čitala pa sam možda u krivu.

Glass Aaaaaa, jesi li to pročitala knjigu???? :D Oh, baby...

message 33: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Mog muža nikad nema kući. Svira u bandu i ne vidim ga od petka (u školi) do ponedjeljka, tako da sam i ja fifty shades of fucked up...:/

Jesam Glass, treba mio pomoć sad... Dobila sam napad astme.

message 34: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy Hahaha... Brzo po inhalator. Mislim da bi ti trebali zabranit ovakve knjige zbog opasnosti za život. Da, da, no more for you!! *shakes index finger disapprovingly*

message 35: by Iva (new) - rated it 5 stars

Iva Hahahha go Miss!!! :D Dalje bude još bolje :P

message 36: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss LOL, Tea zločestoćo jedna! Nakon milog i slatkog Asha, vilinskog zimskog princa, ti me gurneš u ruke Fiftya!
Šokirana sam! BTW, ponovo sam pomislila da nemam dovoljno godina za čitanje ovoga, a vjerovatno sam starija od svih vas...*.*

message 37: by Texy (last edited Apr 22, 2012 06:19AM) (new) - rated it 4 stars

Texy Iskreno, mislim da nikad nije kasno za ovo. Rano da ali kasno...pfft... Uživat ćemo dok možemo, dok nam oči još funkcioniraju i dok se određeni dijelovi tijela još "pale" pri ovakvim temama. *naughty grin* Zato ne brini.

I da, I aim to please.

message 38: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Nisam mislila da mi je prekasno za ovu literaturu, nego da sam se ja u svojim godinama osjećala "premlado" i neiskusno za jednog Graya.

"I aim to please." LOL

message 39: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy Hahahah sorry skroz sam krivo svatila. Štrebam zemljopis cili dan pa nisam baš skoncentrirana. Al ima tu logike. He is quite intimitating. :)

message 40: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Definitivno! Sad ću nakon njega trebati još tvojih preporuka, ipak si ti ovdje na svome. A ja ti šaram sa žanra na žanr: od ove kinky erotike, do vilinskog PR, pa do contemporarya taboo tema (od incesta, silovanja, zlostavljanja, samoubojstva...)

message 41: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy Uff... Mislim da me Glass debelo prišišala šta se tiče kinky fuckery knjiga. Nisam joj ni do koljena. Ja sam se bacila u druge vode pa nisam baš aktivna u temama šta sam prije čitala.

Mislila sam par puta počet Unheartly, Halo, Divergent, Obsidian, Chicagoland bla bla, ali mrzin počinjat nešto ako nisu sve knjige izašle. :(

Glass Uh, uh, ja ispadoh preverznjakuša....:)

message 43: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy A ka nisi! *smirk*

message 44: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Znači Tea dolazi u naše vode, a ja odoh u njene?! ;D Divergent i Obsidian pročitaj obavezno. Za Chikagoland sam čula da je dobar, ali Unearthly i Halo mi nekako nisu za tebe. Po tvom prijašnjem ukusu mislim da ti se neće svidjeti.

dr Glass, pucaj! Must read kinky fuckery:---

Glass Ah, šta da kažem... :)

E, nisam pročitala baš toliko (way-to-hot) knjiga sa ovom tematikom, ali probaj sa Club Shadowlands (Masters of the Shadowlands, #1) by Cherise Sinclair Heidi And The Kaiser by Selena Kitt. Mada, dosta onih kojima se svidio Fifty kada počnu čitit "pravi" bdsm, uvide da to ipak nije za njih.

Znam da ovo nema veze sa Fiftyjem, ali potraži romane Megan Hart - ovi bi ti se stvarno mogli svidjeti, Zrinka.

message 46: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy Shadowlands bi mi stvarno bilo žaj da ne pročitaš. Obsidian čitam obavezno jer sam čula za nekog zgodnog tipa u njoj, to ne propuštam. Ali ću pričekat da izađe još jedan dio najmanje. Sad me baš zanima oćeš li bit u pravu šta se tiče ove zadnje dvi.

message 47: by Miss (new) - rated it 5 stars

Miss Hajde, tko ima te Masters of the Shadowland da mi pošalje. Bar prvu pa da probam? Megan Hart moram provjeriti. Glass, koja ti je njena najdraža?

Tea- Obsidian je igra na sigurno, a za ove dvije imam takav feeling. Ti pokušaj pa mi javi. Meni su ok, Unearthly volim, no ja volim i dječju literaturu, a za tebe su mi nekako "mlitave, neozbiljne". Ajd baš probaj pa mi javi.

Glass Misliš od Megan - Broken  by Megan Hart Tempted by Megan Hart Naked by Megan Hart Deeper by Megan Hart... Mada volim sve - žena stvarno zna da piše... Nećeš se sigurno pokajati ako izabereš njene knjige.

message 49: by Texy (new) - rated it 4 stars

Texy Imam ja ako ti Glass već nije poslala.
Aj baš budem vidila.

Glass Poslala.