Merve Özcan's Reviews > Dönüşüm

Dönüşüm by Morgan Rice
Rate this book
Clear rating

by
5915376
's review
Jun 04, 2013

did not like it
Read on August 03, 2011 , read count: 1

** spoiler alert ** http://www.kitabisevda.com/2012/09/do...

Dönüşüm hakkında geçen yıl ağustos ayında yazdığım bu yorumu paylaşmak istedim. Ne de olsa Sevilmiş'i okuyacağım. Bu hem ufak bir hatırlatma, hemde özet niteliğinde bir yazı.

Caitlin okula yeni başlayan genç bir kızdır. New York'a yeni gelmiştir. Okulda Jonah ile tanışır, ondan hemen hoşlanır. Okul çıkışı eve giderken Jonah'ın bir kaç kişi tarafından dövüldüğünü görür ve on yardım etme ihtiyacını duyar. Bu saldırgan çocuklar Jonah'ı bırakır ve Caitlin'in peşinden giderler, tam ona tecavüz edeceklerken Caitlin'e bir şeyler olur; ani, paranormal bir güçle onları döver, eve gider. Annesi ona patlar ve tartışırlar kardeşi Sam ona destek çıkar, gidecegini söyler ve oda gideceksen git der. Ertesi gün okulda Jonah Caitlin'e kaybolan günlügünü verir ve onu konsere davet eder.

Caitlin eve gittiginde Sam evi terk etmiştir. Çok üzülür annesi her şey senin suçun ve zaten sen benim kızım değilsin der. Bu Caitlin'in bir kaç eşya alarak evi terketmesine neden olur. Caitlin konsere gider ve orada açıkır, öyle yemek yiyince geçecek bir açlıkta değildir. Baş solist onun yemeği olur.

Calep 3000 yıllık bir vampirdir. Soruşturmanın ortasına gelir ve solisti inceler.
Caitlin çöp konteynırında uyanır evine gider. Annesini ölü bulur. Bir kaç yabancı adam ona saldırır ve Caitlin'i bayıltıp bir yere götürürler, orada üstüne kutsal su dökerler ama bir şey olmaz.

Calep kaçmasına yardım eder ve Onu bir mesih oldugunu iddia ederek konseye götürür.Konsey onun sadece melez oldugunu söyler ve gitmesini isterler ve Calep 50 yıllık bir kapatma cezası alır. Oradan ayrılmadan önce Calep ondan hoşlandıgını söyler.

Catlin konseyin oldugu yerden ayrıldıktan sonra eve gider, telefonunu alır ve şehri terketmek için tren istasyonuna giderken Centeral Park'ta uyuya kalır. Polisler gelir. Caitlin'e kelepçe takarlar ama o sırada Kyle gelir ve polisleri öldürür. Son anda Calep gelir ve Caitlin'i kurtarır.

Bu kadar iğrenç bir kitap okumadım, çok ama çok kötüydü. Konu özette güzel görünebilir ama o C&C aşkının temeli yok, kız önüne gelene aşık, evi terkediyor, giysi almıyor. Parası yok. İç güdülerinden çok bir anlık düşünce ile şunu bunu yapayım tarzıyla hareket ediyor. Bir defa bile çok fazla bu kitabı okumak için. Yazarın anlatımı çok kötü. Sizi hikayeye çekemiyor. Karakterlerin derinliği yok, her şey yüzeysel, kızın göz rengini falan bilmiyorum tasvir yok. Karakterlerin tanımlanacak bir özelliği yok...

Not: Tanıtıma bakınca aynı kitabı mı okuduk diye tereddüte düşüyorum.
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Dönüşüm.
Sign In »

Reading Progress

08/03/2011 page 48
32.0% "canım sıkıldı çerez ya bu :S kız aniden vampir oldu kan olayıda yok devammm jill kısmet sonra"
04/29/2013 marked as: paranormal
04/29/2013 marked as: young-adult
04/29/2013 marked as: vampire
04/30/2013 marked as: read

No comments have been added yet.