Tsvetelina's Reviews > Еманципирана магия

Еманципирана магия by Terry Pratchett

Jun 01, 11

bookshelves: fantasy, humor
Read from May 29 to June 01, 2011

След като прочетох първите две книги от поредицата, бях сто процента сигурна, че искам да изчета всичко. Принципно не обичам дълги поредици, които не свършват, но Истории от света на диска изобилства с разнообразност, колоритни герои и купища смях. Всяка прочетена книга ме убеждава в гения на Тери Пратчет.

Баба Уедъруекс е един уникален персонаж, който успяваше да подчини всички без значение дали са малки момиченца, надменни магьосници или пък своенравни жезли. Колкото до Еск... че нищо чудно, че магията я е сбъркала с момче, та тя си търси белята много по-момчешки.

Книгата е изпълнена с много абсурдни ситуации, които водят до комичния момент, но въпреки това успява да ни убеди за пореден път в истинността на всичко, което се случва на Диска. Определено трябва да се прочете от всеки, който търси някакво хумористично четиво.
likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Еманципирана магия.

dateDown_arrow    newest »

message 1: by sesilia-chan (new)

sesilia-chan Цуци защо само 3 звезди? :О

Tsvetelina Ами, книгата си е забавна в типично Пратчет стайл, обаче са 3 звезди, щото нещо Екс не ми хареса като героиня. Обикновено харесвам всичките герои на Пратчет, но тази нещо не успя да ме грабне, та затова и резултатът е такъв.

message 3: by sesilia-chan (new)

sesilia-chan Много е обикновена ли?