Glass's Reviews > Bloodlines

Bloodlines by Richelle Mead

Sep 04, 11

bookshelves: 2011, favorites, vampire, girls-reading-together, tanja-zemira-miss-glass-book-club
Read from August 23 to 25, 2011

DRAGE ČIKE I TETE IZ ZNANJA, MOLIM VAS PREVEDITE I OVAJ SERIJAL!!! :D

I've been waiting and waiting and waiting for this book and finally it's here. I was so scared to read it, to be honest - like with all the others series, I had a big expectations. Unlike most of the others, Bloodlines didn't disappoint me. Sydney is awsome, Jill reminds me of Lissa in the first VA book, and Adrian...oh, Adrian!:) Some twists in the story were kind of predictable, but still fun to read and I have few ideas about what to expect when it comes to love triangles and new troubles waiting for our favourite characters.
Can't wait for next book!!!
12 likes · likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Bloodlines.

08/23/2011 page 40
9.0% "Yesssss! Finally!"
show 1 hidden update…

dateDown_arrow    newest »

Zemira Warner Rekli su do kraja ove godine ili početkom iduće. Mada,ja sam jučer naručila preko neta. Ima besplatna dostava. Jedva čekam!

Glass Zavidim ti!:(

Zemira Warner Potrošila sam 11,5KM. Mislila sam Summer trilogiju naručiti,ali bolje je sačekati. Idući mjesec naručujem A Match Made in High School,možda će za rođendan u januaru Conrad pasti.

Glass OMG! Samo toliko? S koje stranice si naručivala?

Zemira Warner http://www.bookdepository.co.uk/ odavde
Naručila preko dečkovog druga. On ima paypal.

Glass znam za u stranicu, ali mislila sam da oni ne dostavljaju u BiH.

Glass aaaaa, vidjela sam sad da su i nas stavili na listu - HVALA BOGU!:D

Zemira Warner Da,prije par mjeseci nismo bili. Sva sreća opametili su se.

Glass Kako su knjige jeftine, ne mogu da vjerujem! I besplatna dostava bez obzira na količinu narudžbe! Kod nas su sve ove knjige i po tri, četiri puta skuplje.

Zemira Warner Mislim kako je Sumrak kod nas i dalje 15KM,nisam nikad kupila te knjige,ali viđam ih na svakom štandu sa knjigama. Uglavnom se mogu samo knjige za odrasle kupiti. Nema ovih naših fantazija.

message 12: by Jovana (new)

Jovana Cek, cek! Imas ebook ili audio? :)

Glass ebook

message 15: by Ivana (new)

Ivana Joj...molim čike i tete iz Znanja da ne razočaraju s ovim prijevodom :D
ja sam naručivla s Bokkdepository, knjiga ti stigne u roku 7-10 dana i našla sam nekoliko knjiga za diplomski po 1-2 eura. Sjajno!

message 16: by Glass (last edited Aug 25, 2011 02:23AM) (new) - rated it 5 stars

Glass Imam sve knjige VA, bilo mi je žao da ih ne kupim kad su već bile jeftine, ali serijal sam pročitala na engleskom. Mada sam čula samo pritužbe na prevod....:(

message 17: by Miss (last edited Aug 25, 2011 06:26AM) (new) - rated it 4 stars

Miss PROČITALA SI?! Imam je u pdf-u i tresu mi se ruke, ali odbijam čitati dok mi ne stigne knjiga!

BTW, baš me zanima koliko ću izdržati...

message 18: by Azra (new)

Azra I ja sam pročitala sve i definitivno preporučujem na engleskom, prevod je presmiješan...

Melody I agree that it was a little predictable but YA usually is :) I love Sydney though! I really didn't think I would.

Glass Miss wrote: "PROČITALA SI?! Imam je u pdf-u i tresu mi se ruke, ali odbijam čitati dok mi ne stigne knjiga!

BTW, baš me zanima koliko ću izdržati..."

Ne znam kako možeš čekati - divim ti se!:) kada će ti stići knjiga?

Zdravo, Azra, nova GR prijateljice!:) Jesi li već pročitala Bloodlines? Šta misliš?

Glass Melody wrote: "I agree that it was a little predictable but YA usually is :) I love Sydney though! I really didn't think I would."

I loved her in VA and I'm really happy that R. Mead decided to tell the story from her point of view.

Glass Znanje će objaviti Bloodlines iduće godine!:)

message 23: by Miss (new) - rated it 4 stars

Miss Svaki dan je očekujem @Glass!

message 24: by Hrvoje (new)

Hrvoje I ja molim da ga Znanje prevede :D

message 25: by Miss (new) - rated it 4 stars

Miss Prevest će ga...

message 26: by Hrvoje (new)

Hrvoje Krajem godine , šta ne?

Glass Iduće, koliko ja znam.

message 28: by Miss (new) - rated it 4 stars

Miss Da, Glass je u pravu. Početkom iduće godine.

Tazitazitazi Pročitala sam VA u prijevodu, jer ju je sestra kupila i nisam imala zamjerki na prijevod, ali nisam imala ni sa čim usporedit. Pročitat ću ova 4 poglavlja u originalu (hvala za link), pa usporedit s prijevodom kad izađe. Ali čekat ću prijevod jer:
1. mi sestra ne čita na engleskom,
2. želim podržati Znanje (kupovinom knjige) u izdavanju jeftinih džepnih izdanja.

Glass Tazitazitazi wrote: "Pročitala sam VA u prijevodu, jer ju je sestra kupila i nisam imala zamjerki na prijevod, ali nisam imala ni sa čim usporedit. Pročitat ću ova 4 poglavlja u originalu (hvala za link), pa usporedit ..."

Ja nisam mogla čekati - a, naravno da ću kupiti knjigu čim je Znanje objavi.

message 31: by Kristalia (new) - added it

Kristalia Ja se nadam da će prevesti ovaj serijal i kod mene :) Volela sam VA, ali nadam se da ću voleti i ovaj serijal :)

Glass Bolje ti je da čitaš na engleskom. Čini mi se da to nećemo dočekati.

message 33: by Kristalia (new) - added it

Kristalia Pa...verovatno xD
Ja se i dalje nadam doduše xD
Drugi izgovor za odugovlačenje ovoga mi je bio da hoću da sačekam da izađu svi delovi :)