Petra Sýkorová's Reviews > Forgiven

Forgiven by Jana Oliver

Mar 05, 12

bookshelves: supernatural, demons, young-adult, 2012, angels
Read from March 03 to 04, 2012

Třetího dílu mé oblíbené démonské série jsem se nemohla dočkat, takže když mi konečně domů kniha dorazila, skákala jsem radostí. Jo, jsem tak trochu cvok, ale kdo z nás není, když přijde řeč na oblíbené knihy? No vidíte, určitě to děláte taky.

Děj volně navazuje tam, kde jsme v předchozím díle skončili. Tak se setkáváme s Riley, která upláchla vatikánským zabijákům démonů a schovala se u Morta, kde se také setkala se svým otcem. Jenže co čert nechtěl, odnesl to Beck, protože si z něj vatikánští udělali obětního beránka. Riley to samozřejmě nehodlá nechat jenom tak, i když si myslí, že to byl zrovna on, kdo je na ni poslal. Jenom proto, že se svým věnečkem trpělivě nečekala právě na něj.

To ale nejsou jediné lapálie na obzoru. Jak to tak vypadá, Riley nedluží službičku jen Nebi, ale také Peklu... a jo, nejspíš to musí být ona, kdo zastaví blížící se Armageddon a k tomu nakope zadek několika démonům.

Hned na začátku vám musím říct, že jsem z knihy maximálně nadšená, takže následující řádky nejspíš nebudou ani trochu objektivní. A je mi to fuk. Protože je to po dlouhé době kniha, která ve mně při čtení vyvolala celou škálu pocitů a jedne vedle druhého jsem si užívala a skvěle se bavila. Přesně takovou knihu jsem pro vzpruhu těla i duše potřebovala.

Riley jsem si velice oblíbila a líbí se mi, že se chová jako dospívající holka, která samozřejmě nemůže vědět všechno a učí se ze svých chyb. Chybí jí její otec, z Beckova chování je nešťastná a tak hledala útěchu u Oriho, což se jí později bohužel krutě vymstilo. Ale jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré. O Becka má strach a stará se o něj, i když se po většinu času spíš hádají.

Becka naprosto zbožňuju. Ten kluk toho má za sebou opravdu hodně a jak je vidět, nejspíš ani pořádně nevíme, co všechno. I když žárlí jako hrom, stejně bez Riley nedokáže žít a má o ni starost. Jeho hrdinský komplex jej už nesčetněkrát přivedl do pořádných problémů, stydí se za to, že neumí pořádně číst ani psát, stydí se za svou matku, za to, jak mluví, že není zrovna nejchytřejší, ale stejně je to stokrát větší chlap než jiní.

Už jsem dlouho z nějakého páru nebyla tak nadšená. Při jejich momentech mi srdce plesalo a hlavou jsem se nejspíš promenádovala někde v oblacích. A ach bože, jak jsem zuřila, když nebylo po mém a prostě se nestalo to, na co čekám a kvůli čemu si asi jednou uhryžu nehty napětím (ne, že bych si je hryzala, ale chápete, co chtěl básník říci).

A pak se něco stalo... a pak zase něco jiného... a já jsem prostě čučela na stránky jak to péro z gauče. Finální střet byl velkolepý a řeknu vám, že by z toho určitě byl skvělý film. Co film! Tahle série by si rozhodně zasloužila vlastní seriál. Takoví upgradovaní Lovci duchů! A věřte mi, že bychom nad tím seriálem slinatli všichni.

Sice jsem chvíli byla naštvaná, když jsem zjistila, že třetí díl není tím posledním, ale po jeho dočtení musím říct, že jsem ráda, že bude nějaký čtvrtý díl. Jana by to určitě všechno nenacpala do jednoho dílu a já bych vážně nechtěla přijít o to, co si myslím, že najdu v tom posledním díle.

Ach bože, je to skvělá série, skvělé postavy, skvělé všechno. Je mi šumafuk, že blábolím a vy si možná nebudete myslet totéž, ale já jsem právě v takovém tom svém knižním rauši. Ten je na knihách to nejlepší. Kéž by se série dočkala i českého překladu!

---------------Reakce po dočtení---------------
Oh. My. God. That was just... AWESOME!
1 like · likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Forgiven.

Quotes Petra Liked

Jana Oliver
“Peter pushed off from the roof and stalked a few feet away, his back to her. “Please tell me this is all some kind of a sick joke.”
“It’s the truth. All of it. That’s why hunters are after me.”
“How did they find out?” Peter asked, swiveling toward her now.
“I think Beck ratted me out. I went to his house this morning and told him what had happened. He was furious, Peter. I’ve never seen anyone that angry.”
“Duh! Now there’s a surprise,” her friend replied sarcastically. “I saw the way he looked at you at your dad’s funeral. Of course he’d be mad. You’re about the only one on the planet who doesn’t realize how he feels about you.”
“He never said anything,” she retorted.
“Hey, we guys don’t blurt out that kind of stuff,” he replied. “It’s against the man code. Beck may never have said how he felt, but everything he did for you should have been a big clue. I mean, come on, how slow are you?”
She glowered at her friend. “I figured he was doing it because of my father.”
“Maybe, but the guy is really into you, Riley.”
“No way. If he’d liked me, he wouldn’t have blown me off and—”
“Ancient history, girl!” he countered. “You were, what, fifteen? Your dad would have torn him apart if he’d touched you. Beck had no other choice.”
“He didn’t have to be so mean.”
“God, will you listen to yourself?” Peter retorted.
“You have no idea how much he hurt me,” she shot back.
“Give it up, will you? You’re my best friend, but you can be a real self-centered asshat sometimes.”
Jana Oliver, Forgiven

03/03/2012 page 48
12.0% "Konečně jsem se dočkala!"
03/03/2012 page 76
19.0% "Z téhle série by byl skvělý film a ještě lepší seriál. Takoví upgradovaní Lovci duchů, rozhodně lepší seriálová volba než The Selection... škoda jen, že se to k některým ještě nedoneslo."
03/03/2012 page 95
23.0% "Bože, to je ještě lepší než jsem doufala!" 3 comments
03/04/2012 page 184
45.0% "Oh my, that was sooo cute! I LOVE this book!!!"
03/04/2012 page 270
66.0% "Ta trapná chvíle ticha, kdy zjistíte, že vaše oblíbená postava je ve skutečnosti blonďatá a ne hnědovlasá, jak jste si mysleli a představovali :D :D :D" 2 comments
show 3 hidden updates…

dateDown_arrow    newest »

message 1: by Domi (new)

Domi Yay! :D Až tak??? Dobre, že mi už prišla :D

Petra Sýkorová Já jsem teda z knihy maximálně nadšená :D Ale radši neočekávej moc, abys nebyla zklamaná. Když se ti to bude líbit, bude to potom o to lepší.

message 3: by Domi (new)

Domi Dobrá taktika ;) A asi si ešte chvíľku predĺžim čakanie a vrhnem sa na ňu zajtra ráno, nech mám celý deň čas, v prípade že by bola aspoň z polovice taká dobrá ako predchádzajúce časti :D Aj keď... neviem, neviem, či to vydržím :D

Petra Sýkorová Já tě úplně chápu. Jsem strašně ráda, že jsem se knihy konečně dočkala a jsem ochotná Janě i to prodloužení na čtvrtý díl prominout, protože to jednoduše nemohla všechno nacpat do třetího dílu. Ale jestli taky tak zbožňuješ Becka, tak si na čtvrtém dílu parádně pošmákneme. Už teď v trojce jsem z některých věcí měla hlavu pomalu v oblacích.