Rafal Jasinski's Reviews > Upadek Hyperiona

Upadek Hyperiona by Dan Simmons

Feb 06, 11

Read from February 03 to 06, 2011

"Upadek Hyperiona" zaczyna się nieomal dokładnie w tym samym momencie, w którym kończy się pierwszy tom dylogii. Chociaż mamy do czynienia z ciągiem dalszym opowieści, to jednak kontynuacja owa różni się znacząco od tomu uprzedniego, przy jednoczesnym zachowaniu jego walorów. Mimo, że nie pogniewałbym się na autora, gdyby po raz kolejny "sprzedał" mi kilka odrębnych, acz łączących się ze sobą opowieści, to "Upadek Hyperiona" w formie space opery - trzeba dodać space opery najwyższej próby - przyjmuję bez zarzutów. Część ową cechuje większa dynamika, obfitująca w liczne, naprawdę zaskakujące zwroty akcji, przy jednoczesnym zachowaniu głębi oryginału. Cieszy też spotkanie ze znanymi bohaterami, na których ponowne pojawienie się liczyłem, jak również z tym, których powrotu kompletnie się nie spodziewałem.
Zgadzam się z wieloma opiniami, przyrównującymi "Hyperiona" do cyklu "Diuna" Franka Herberta - Dan Simmons jest godnym kontynuatorem prawdziwie epickiej, acz nie popadającej w sztampę science - fiction.
1 like · likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Upadek Hyperiona.