Petra Sýkorová's Reviews > Born at Midnight

Born at Midnight by C.C. Hunter

May 29, 11

bookshelves: young-adult, supernatural
Read from May 25 to 29, 2011 — I own a copy

Tohle byla rozhodně a překvapivě dobrá knížka, která mě prostě bavila. Svým zaměřením mi trošku připomínala Hex Hall, ale svým provedením byla tak o sto procent lepší.

Kylie je mi jako hrdinka velice sympatická. Styl, jakým mluví, myslí a jak se chová, se mi zamlouvá. Je to úplně normální dospívající holka, která má ve svých citech zmatek. Její rodiče se rozvádí a ona nechápe proč a obviňuje za to svou ledovou matku, která jí nikdy ani pořádně neobjala. Díky jedné hloupé párty se dostane do spárů policie, která v domě objeví drogy. A tak ji její matka pošle do tábora pro problémové dospívající. Jenže to není tak úplně normální tábor.

Líbilo se mi, jak se ze začátku Kylie nechtěla vůbec lišit, jak chtěla být prostě normální, protože problémů měla už tak až nad hlavu a rozhodně nepotřebovala další. Líbí se mi, jakým způsobem se dívá na otázku sexuality a vztahů celkově. Ano, jsou tam rovnou tři kluci, ale ani u jednoho nemáte pocit, že by si s nimi nějak zahrávala a líbala se na počkání. Sama se ve svých citech nevyzná a má strach. Tohle všechno mi bylo velice sympatické.

Pak tu máme dva hlavní mužské protagonisty: Lucase a Dereka. Lucas tam zase tak dlouho nebyl, abych si k němu dokázala vybudovat nějaký vztah. To, co ji k němu přitahuje, je nejspíš ta živočišnost a vášeň. Možná je to i hodný kluk, ale nevím, nějak mě teda nedostal. Kdežto Derek si mě získal hned a strašně mu fandím. Kylie se s ním cítí v bezpečí a navíc, je to ona, kdo začíná veškerý jejich bližší kontakt, protože Derek ji sice má rád, ale dokáže počkat, až bude připravená. A to se mi zamlouvá.

Jsem zvědavá, co se bude dít v druhém díle, protože anotace mě poněkud zaráží.
likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Born at Midnight.

05/25/2011 page 40
10.0% "Zatím to začíná dobře..." 4 comments
05/26/2011 page 146
35.0% "Ta knížka mě překvapivě baví. Kylie je mi sympatická, Derek je rozhodně zajímavý... a kdoví, co se vyklube z Lucase. Každopádně je ta kniha i vtipná! :D Nebo možná přijde vtipná jenom mně :D"
05/26/2011 page 238
57.0% "Ta knížka mě fakt baví a líbí se mi. Příběh možná není nejoriginálnější, ale je proveden hodně dobře. Zajímá mě a nutí mě číst dál. Kylie sice není úplně stoprocentně dle mého gusta, ale je mi sympatická a líbí se mi, jak přemýšlí. Jen je škoda, že je v citových věcech takhle zmatená. Ale zase... zmatení nebývají jenom teenageři :D Já jen doufám, že se to vyvrbí dobře. Líbí se mi Derek i Lucas..."
05/27/2011 page 320
77.0% "Hmmm, je to zvláštní. Nevím, jestli mám radši Lucase nebo Dereka... Oba mají něco do sebe. Zažívám stejné dilema jako u Strange Angels :D"

dateDown_arrow    newest »

message 1: by Luce (new)

Luce na túto knihu som zvedavá...

Monika Kaščáková Ja fandím skôr Lucasovi. Mám proste slabosť na tajomných a tak trochu zlých chlapcov.

Petra Sýkorová Munkiki wrote: "Ja fandím skôr Lucasovi. Mám proste slabosť na tajomných a tak trochu zlých chlapcov."

No já si myslím, že podle stylu, jakým to C.C. vedla, bude Lucas v dalších dílech hrát prim.

Monika Kaščáková Uvidíme ako to bude ďalej. Už sa teším na pokračovanie.