Petra Sýkorová's Reviews > Demonglass

Apr 11, 11

bookshelves: 2011, czech, young-adult, supernatural
Read from April 02 to 11, 2011

UPOZORNĚNÍ: VYSOCE SPOILEROIDNÍ
Musím se z toho vykecat...

Já si prostě nemůžu pomoct, ale tahle kniha prostě nebyla dobrá. Bojím se až napsat, že se mi zdála horší než první díl a to jsem ani z prvního dílu nebyla zrovna dvakrát nadšená. Co že se mi na knize nelíbí?

Celou dobu z Rachel cítím, že má hodně načteno, ale že v jejím případě je to nejspíš špatně. Některé vtipy mi přijdou vyloženě nucené a na efekt. A pořád se nemůžu vyrovnat s tím, jak do knihy záměrně dává popkulturní odkazy. Mám je ráda a vždycky si v knize přečtu odkaz na něco, co znám i já a můžu se pousmát, ale tady mi to prostě připadá celé špatně, nuceně, nezdá se mi to přirozené. Spíš jako by Rachel chtěla ukázat, jak je její hrdinka drsná, vtipná a já nevím co ještě. Na mě to prostě nefungovalo.

A obsahově? To byl taky docela děs. Nejdřív je Sophie skálopevně přesvědčená, že si nechá odebrat své síly, protože jsou nebezpečné, aby jí následně všichni přemlouvali, ať to nedělá... a ona to teda neudělá. Uznávám, že celá ta část o démonech a o tom, že si je někdo vyloženě "pěstuje" byla dobrá, ale zároveň byla docela podivná.

Milostný trojúhelník? Dohodnutý sňatek? Ale kuš... Vůbec nechápu, proč se rozjížděla nějaká další linie s Calem. Je to fajn kluk, to jo, ale přijde mi tam naprosto zbytečný. Je tam jen proto, abychom měli toho třetího a aby hrdinka mohla pochybovat. Blah. A navíc... Sophie ví, že po ní jde Oko a že ji bude chtít Archer zabít. A co ona udělá? Nic :D Normálně si s ním klábosí... jo a pak i líbá... a najednou bez sebe nemůžou být. Jejich vztah není vůbec romantický, vlastně vůbec nechápu, kdy se ti dva do sebe stačili zakoukat. V Hex Hall? Ani náhodou. Ale najednou po sobě touží.

A trénování Sophiiných sil? Čekala jsem rozhodně víc. A co jsem dostala... prdlajs. Omlouvám se, ale tahle kniha byla vážně slabá, což mě mrzí, protože jsem doufala, že mě bude bavit mnohem víc než první díl. Bylo tam tolik divných a nevysvětlených věcí, že se mi z toho ještě teď točí hlava. Například to jednání Rady po oné scéně v dole (nebo kde to bylo) -> co to bylo jako? A aby najednou jen tak z ničeho nic začali záporáci vysvětlovat své plány takhle okatě. WTF :D

Omlouvám se všem, kterým se kniha líbila, ale tohle jsou prostě mé zklamané pocity. Tahle série nejspíš nebude nikdy má oblíbená. Na mě prostě Sophie působí až moc "vyumělkovaně". Představa autorky o tom, po čem všichni čtenáři touží.

Nechci být až tak krutá a dávám knize zatím 3 hvězdičky, ale momentálně jsem přesvědčená i na ty 2.
Likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Demonglass.

04/02/2011 page 100
28.0% "Pořád stejná slátanina..."
show 4 hidden updates…