Petra Sýkorová's Reviews > Falling Under

Falling Under by Gwen Hayes

Jul 26, 11

bookshelves: 2011, young-adult, supernatural
Read from July 23 to 26, 2011 — I own a copy

Musím říct, že se mi kniha opravdu hodně líbila. Gwen celý příběh pojala velice zajímavě. Přesto si neodpustila pár klišé a kýčovitost v bezmezné lásce. Ale takové už holt poslední dobou YA knihy jsou.

Theia byla celých sedmnáct let vychovávána úzkostlivým otcem, který jí plno věcí nedovoloval, držel ji jako na vodítku a žádný hlubší vztah si s ní bohužel nevybudoval. To všechno kvůli smrti její matky. Otec prostě nechtěl, aby byla stejná jako ona, aby udělala stejné chyby jako ona. Ovšem ne vždycky člověka udržíte v klícce. Někdy prostě musí roztáhnout křídla a začít žít.

Theia se začne "probouzet" k životu v momentě, kdy ve snu poprvé uvidí hořícího muže. Od té chvíle už nebude nic, jako bývalo dříve. Haden rozhodně není jako ostatní, ale Theia dlouho nedokáže přijít na to, co je vůbec zač. Skoro každou noc se scházejí ve snu, ovšem přes den se k ní Haden chová úplně jinak. Což si Theia, zdrženlivá Theia, nedokáže vůbec vysvětlit. O to víc jí to k němu táhne...

Vztah dvou hlavních postav byl... nabitý. Čím? To si budete muset přečíst sami, protože tohle rozhodně nechci spoilerovat. Právě tahle jejich vzájemná chemie, přitažlivost a nevědomost mě ke knize neustále vábila.

Gwen psát umí. Její styl mi sedí, i když místy mě to její popisování okolí docela nudilo (ale nebylo ho moc). Dokážu si knihu představit na filmovém plátně, tady by ta obrazovost byla úžasná.

Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli knize dát 4 nebo 5 hvězdiček. Nevím, jestli druhý díl nemůže být ještě lepší, takže zatím o hvězdičku méně. Těším se na druhý díl.

1 like · likeflag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Falling Under.

07/23/2011 page 18
07/24/2011 page 92
28.0% "Interesting..." 2 comments
07/25/2011 page 130
40.0% "LOL This book is even funny."
07/25/2011 page 140
43.0% "Finally!"
07/26/2011 page 150
46.0% "I knew it! Partly..."
07/26/2011 page 160
49.0% ""Dude, that was the seventh sign of the apocalypse. I’m so not going to class on the last day of the world." :D :D :D"
07/26/2011 page 170
52.0% "Oh... that was sad :("
07/26/2011 page 256
79.0% "This story reminds me Nevermore... It's really good."
show 2 hidden updates…