Rene Stein's Reviews > Rozšíření bitevního pole

Rozšíření bitevního pole by Michel Houellebecq
Rate this book
Clear rating

by
4224377
's review
Nov 13, 2015

it was amazing
Read from October 22 to November 21, 2010

Elementární částice i Možnost ostrova jsou mnohem lepší, ale přesto jde o nadprůměrnou a nadprůměrně zábavnou knihu.

Napsat dnes knihu "a la these" a přitom nenudit? Už jen za to Houellebecque zaslouží uznání.

Podtitul by mohl znít: Postřehy ze života hmyzu, který se snaží vyniknout na poli ekonomickém a ukojit na poli sexuálním.
Postavy, hlavně panic Tisserand, jsou sice redukovány až na karikaturu, ale postřehy o provozu firem, asertivních a frigidních idiotkách ve vedoucích pozicích na ministerstvech, neschopných manažerských mozcích, kteří neukočírují ani své ego, natož firmu nebo projekt, o zaměstnancích, kteří svou důstojnost rádi prodají za pár drobných (dnes třeba v organizovaném rojení a plánovaném bratření zvaném "team building", které mi vždy připomínalo budování Potěmkinových vesnic plných toho pravého chlapského nehraného bratrství, uskutečněného již zde na zemi dočasně roztomilými a vlastní vůle zbavenými ožraly a doplněného sexem s pečlivě šlechtěnými, necudným duchem a slovníkem "open space" prostor zocelenými kancelářskými kurvičkami a klisničkami), jsou lepší než rozsáhlé sociologické studie.

P. S. Bylo pikantní číst o stávkách a zbytečných bojích odborářů ve Francii zrovna v době, kdy se na vás ze zpráv valí ta příjemná novina, že ve Francii odboráři, ti eunuši Francouzské revoluce, opět provozují svou činnost spočívající v bohulibém rozšíření "ekonomického bitevního pole".
3 likes · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Rozšíření bitevního pole.
Sign In »

Comments (showing 1-1 of 1) (1 new)

dateDown arrow    newest »

message 1: by Petr (new)

Petr „eunuši Francouzské revoluce“ :)))
Mně připadá H. vesměs pekelně depresivní, tohle dílko nejvíc. Ale to je jinými slovy totéž, co říká René. Vyvolat vůbec nějakou autentickou emoci není málo.


back to top