Jan jr. Vaněk's Reviews > Jak sbalit ženu - praktická příručka technologie lovu

Jak sbalit ženu - praktická příručka technologie lovu by Tomáš Baránek

Sep 02, 10

it was ok
Read in January, 2006

[První follower měl knihovničku složenou z Glenna Becka a Davida Webera, teď zas tohle: Já vím, že byly skvrny na Slunci, ale to se krom polární záře projevuje i takto? Co jsem sakra komu udělal? Osude, to pořád nemáš dost? – Tak ať aspoň ušetřím pár kliků a zvýším si counter, když už jsem na té stránce byl.]

Komicky nablblé takovým česky (brněnsky? památná pasáž, že kdo nosí "slipové trenky, neboli slipy", je sto let za opicema a ženy se mu vysmějí, zatímco "volné trenky … budou vám více slušet a jsou v módě" [být tak muškou na zdi autorova psychoanalytika, až by probírali, jaký za tímhle je příběh! Což mi připomnělo ještě freudističtější opakované zaklínání, že "hovořit o matce není nijak zvrácené", ale přesto to následovníci nesmějí dělat]) zdrženlivým a na kultivovanost, jakkoli wie sich es kleine Moritz vorstellt (Doporučená literatura např. vybízí ke studiu Justova Slovníku floskulí), aspirujícím způsobem: třeba http://goodreads.com/book/show/473420... je místy mnohem kpopukáňoucnější, ale jejich přístup wall-of-text bez odlehčovacích grafických vychytávek, se spoustou opakování a výplně je zároveň úmorný a extrémy dysfeminismu, nebo bych měl říci misogynie?, zneklidňující; Baránek se prsí, že jeho "technologie" (!), potažmo "metodika plně respektuje české kulturní prostředí" a vskutku jen občas se zvedne závan onoho... řekněme _user_ství, jež v zatuchlé izolaci zakysává do nezaměnitelného buketu webů české (wannabe)PUA komunity. (Jakže, pro tu žádnou TLA nezavedli a musí se to vypisovat? Škoda, že nemáme žádného Neila Strausse… i když možná až tolik ne; Hra za moc nestojí ani v jednom ohledu, a to i před šokantně mizerným překladem. Nojo, odbočuju.)

Chtěl jsem kdysi postnout nejvypečenější formulace a ideje, ale nakonec si výtisk ze zapadlé pobočky MKP nějaký nedočkavec rezervoval a já ho musel vrátit dřív; sice je otázkou pár vteřin ("Jak hledat na internetu konkrétní ženu, o níž víme málo: 1. Zadáme adresu webové stránky www.google.com.") najít ebook, ale scan není až tak dobrý a za opětné procházení to taky nestojí.

OMG (aneb Just When You Thought The Monster Doesn't Lay Eggs): „Těšte se na jednu [sic!] z mnoha nových tipů v knize JSŽ2: "Dobývání pomocí blogu", "Jak získat zpět ex-přítelkyni?" a mnoho dalšího.“ To se vpravdě už nemůžu dočkat: prý v říjnu, informuje na JINÉM účtu Twitteru mluvě o sobě v 3. osobě, ale může snad dnes člověk dosíci úspěchu bez toho, pane šiditel a 67% společník and counting (him) up(wardly mobile)? OMG2: "spisovatel, publicista a přední český odborník na předvztahovou komunikaci" - nebo snad raději "vyhledávaným publicistou a poradcem v oblasti předvztahové komunikace"? To je fakt ještě lepší termín než Social Dynamics! "KNIHA ZDARMA. V ceně kurzu kromě školení a praktického nácviku je i příručka Jak sbalit ženu v koncové ceně 199 Kč." na jednom webu, "V České republice stojí 179 Kč" na druhém (hádejte, který prodává co. V přihlášce nezapomeňte zaškrtnout, jestli ji už máte, a místo rodného čísla stačí "osmimístné náhodné"). "I díky diskuznímu fóru Radima Hasalíka se rozšířila čtenářská skupina mé knihy během tří let na desetisíce čtenářů. S Radimem se dobře spolupracuje. Je spolehlivý a rychlý." - a to prosím nejsou počítány ty desetitisíce spammerů za poslední rok a půl, přičemž "Diskutujte mezi sebou, anebo se ptejte autora knihy Jak sbalit ženu" neobnáší právo na odpověď ještě déle; já prostě mi-lu-ju tu synergii, když se dají dohromady dva mistři svého profesionalismu. Nemá cenu dál rozňahňávat, co za pár minut nahlédne každý, kdo má oči k vidění; stejně jsem před půl rokem promeškal jedinečnou šanci "součástí výhry voucheru je kromě účasti na kurzu i individuální příjemné posezení s autorem, ehm, tedy se mnou" nejmíň za půl pvoglu.

[Co říkáte, děti? Že si mám pořídit blogísek, digresivitu si vybíjet tam a nekazit tím recenzování? Když ale z celé knížky prostě takhle ČIŠÍ brouk Pytlík managuruem; byť v něčem možná ještě jen jaksi larválně, cinematicky. S napětím očekáváme Mistrův další divadelní kus. Nebo aspoň až někdo důvěryhodný zrecenzuje tenhle.]
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Jak sbalit ženu - praktická příručka technologie lovu.

Jan jr. Vaněk Zatracený GoodReads mi narval před zavírací hranaté závorky dvojtečky, zjevně neodstranitelné bez porušení podstaty.