Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Stín katedrály - božská krimikomedie” as Want to Read:
Stín katedrály - božská krimikomedie
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Stín katedrály - božská krimikomedie

by
3.34 of 5 stars 3.34  ·  rating details  ·  150 ratings  ·  17 reviews
Kdesi ve stínu katedrály je magický prostor, kde se potkáte se svou minulostí. Napíše vám milované žena, kterou jste dávno pokládali za mrtvou. Váš přítel je brutálně zavražděn a pohřben hlavou dolů ve vysvěcené kryptě. I vám někdo usiluje o život, ale policie ve vás vidí vraha. A pak je tu někdo, kdo vás odjakživa nezištně miluje i se všemi vašimi obludnostmi. Před takový ...more
Hardcover, 278 pages
Published 2003 by Argo
more details... edit details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Stín katedrály - božská krimikomedie, please sign up.

Be the first to ask a question about Stín katedrály - božská krimikomedie

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

(showing 1-27 of 195)
filter  |  sort: default (?)  |  rating details
Andrea Paez
Una gran novela, que para mi personalmente va en mi lista de re-leer. Ya que me perdí muchas referencias que probablemente me hubieran hecho disfrutarlo más.
Kleio
Snažila jsem se tu knihu přečíst znovu, abych si utvořila pořádný názor. Ale napodruhé to bylo ještě horší, když už netáhne záhada, netáhne nic.
Dobrý pokus o dva různé vypravěčské styly, jenomže nefunguje. Ženský pohled na věc působí komicky a její "lidová mluva" po pár stránkách spíše obtěžuje, než pomáhá.
Velké pozitivum této knihy jsou nádherné lyrické popisy, nicméně ani ty rating nezvednou.
Elisa
Este libro habla de Praga, una de las ciudades que encuentro más fascinantes; de arte Prerrafaelista, uno de mis movimientos favoritos, y tiene fantasmas, asesinatos misteriosos, hechos inexplicables y un apartamento amueblado con obras de arte... tenía que haberme gustado con locura. Sin embargo, lo encontré un poco aburrido, con demasiado simbolismo y excesivamente extraño para captar mi interés. Combina los puntos de vista de dos personajes, Roman, el principal sospechoso del asesinato de un ...more
Andrés Páez Márquez
Realmente te atrapa la historia, leyendo las críticas estaba asustado por la forma de narrar de ambos personajes en primera persona, pero estando al tanto de lo que sucede, uno se da cuenta con unos solos renglones de quien es el que tiene la palabra.

Tienen una trama muy misteriosa, las catedrales, lo gótico, el misticismo, los libros oscuros, y todo resulta ser, lo más imprevisto de todo, como si fuera una historia diferente, una que nace al final.

Mi primer libro de este autor, me enamoró por s
...more
Lucia
La cruel y pura verdad es que no entendí la mayor parte del libro. Capte la trama, pero al cambiar de narrador a la velocidad del sonido y en primera persona nunca sabia quien estaba narrando, y el final directamente no lo entendi.
Anita
The plot is good but for moments the timing is off. The author trusts that his readers will be in the same page as he is so things can get confusing for moments if the reader gets distracted.
Andrés
Realmente te atrapa la historia, leyendo las críticas estaba asustado por la forma de narrar de ambos personajes en primera persona, pero estando al tanto de lo que sucede, uno se da cuenta con unos solos renglones de quien es el que tiene la palabra.

Tienen una trama muy misteriosa, las catedrales, lo gótico, el misticismo, los libros oscuros, y todo resulta ser, lo más imprevisto de todo, como si fuera una historia diferente, una que nace al final.

Mi primer libro de este autor, me enamoró por s
...more
Tereza Matoušková
Stín katedrály jsem četla hned v závěsu za Sedmikostelím a musím říct, že se mi líbil ještě o fous víc. Nejde ani tak o zpracování, v tomto směru je možná Sedmikostelí zajímavější, spíš jsem se daleko víc sžila s hlavními protagonistky (dobře napsaný "upír Edward" a policajtka, která vyrostla v děcáku). Zřejmě mám nového oblíbeného autora.
Nich Plaza
Bastante bueno, pero cuesta adaptarse (Sobre todo la primera vez que lo lees) a la forma de narración.
Tereza Fuková
Nevím, nevím, nějak jsem to nepochopila.
Celou dobu se to četlo celkem příjemně, i když části Kláry s jejím slangem byly místy utrpením (sem myslela, že by mohla mluvit spíso). Grafická úprava byla pěkná, kombinované ilustrace se mi líbily, ale podle popisu bych ráda viděla i obrazy, o kterých se tam pořád mluvilo.

Obsahově ale fakt nevím, celou dobu se to tak líně vine, nic moc se neděje, akorát sem tam někdo umře. A konec se odehraje tak rychle a podivně, že vlastně ani pořádně nevím, co se st
...more
Mariel (TheCrownedGoddessReads)
Me hubiera gustado mucho más de haber utilizado un solo narrador, pero alternar entre dos puntos de vista y sobretodo ambos en primera persona fue una pesadilla.

Todo lo que tenga que ver con Catedrales me encanta, por eso se lleva las tres estrellas.
Gerardo Michlig
El comienzo de la historia es interesante pero después se vuelve muy confuso. El personaje que narra la historia cambia constantemente y hace que el lector se pierda. La mayor parte del libro apenas la entendí.
Amaranta
idk why but i think it deserves 1 star, really complicated to read and not that interesting
Mayra
much about nothing, it just couldn`t capture me
Ignacio Zeleny
Boring try something else....
Rocio
Rocio marked it as to-read
Aug 20, 2015
Emily
Emily added it
Jul 10, 2015
Cami
Cami marked it as to-read
Jun 07, 2015
Carla
Carla marked it as to-read
Jun 01, 2015
« previous 1 3 4 5 6 7 next »
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »
1737540
Vystudoval moderní filologii na katedrách anglistiky a nordistiky na FF UK v Praze (1986–1992), v letech 1992–2000 pracoval jako redaktor v nakladatelství Mladá fronta, od roku 2001 v nakladatelství Argo, kde rok zastával funkci šéfredaktora.
Vydal šest románů, několik novel a sbírku povídek; jeho knihy byly přeloženy do němčiny, španělštiny, holandštiny, maďarštiny, ruštiny a italštiny. Napsal tak
...more
More about Miloš Urban...
Sedmikostelí Lord Mord Hastrman - Zelený román Santiniho jazyk Praga piccola

Share This Book