Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Biri i Erës” as Want to Read:
Biri i Erës
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Biri i Erës

3.91  ·  Rating Details ·  33 Ratings  ·  1 Review
108 pages
More Details... edit details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Biri i Erës, please sign up.

Be the first to ask a question about Biri i Erës

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

(showing 1-30)
filter  |  sort: default (?)  |  Rating Details
Edma
Jul 30, 2015 Edma rated it really liked it
Ia sugjeroj te gjithe femijeve te lexojne tregimet e mrekullueshme nga ky shkrimtar i madh sepse nuk do te zhgenjeheni.
Fjori Caka
Fjori Caka rated it it was ok
Mar 17, 2014
Lola
Lola rated it it was amazing
Nov 04, 2013
Elma
Elma rated it it was ok
Jul 10, 2015
Grogert
Grogert rated it it was amazing
Jan 20, 2014
Lisa
Lisa rated it liked it
Sep 01, 2015
Romena
Romena rated it really liked it
Jun 28, 2015
Joana Doko
Joana Doko rated it liked it
Dec 11, 2014
Kasandra
Kasandra rated it it was amazing
Jul 18, 2013
Annie
Annie rated it it was ok
Jun 29, 2013
Altea
Altea rated it liked it
Oct 28, 2014
Seldan
Seldan rated it it was amazing
Feb 01, 2015
Amanda Lila
Amanda Lila rated it liked it
Jun 01, 2013
Iva I.C.
Iva I.C. rated it it was amazing
Jan 07, 2016
Ina Dena
Ina Dena rated it it was amazing
Feb 04, 2016
Ines Mecaj
Ines Mecaj rated it it was amazing
Dec 17, 2015
Mida
Mida rated it it was amazing
Jan 28, 2016
Klajdi Zaimi
Klajdi Zaimi rated it liked it
Nov 18, 2015
Deni Jero
Deni Jero rated it really liked it
Jun 29, 2016
Arber
Arber rated it did not like it
Oct 28, 2013
Elenaki
Elenaki rated it it was amazing
Dec 08, 2013
Jona Xhoxhi
Jona Xhoxhi rated it it was amazing
Dec 22, 2013
Joni
Joni rated it liked it
Sep 11, 2014
Liki Al
Liki Al rated it it was amazing
Apr 11, 2016
Emiljana Çali
Emiljana Çali rated it it was ok
Mar 20, 2014
Kevin Saliu
Kevin Saliu rated it liked it
Sep 15, 2013
Sani
Sani rated it it was amazing
Oct 05, 2014
Klea
Klea rated it liked it
Dec 09, 2013
Riad
Riad rated it it was amazing
Oct 24, 2014
Djellona
Djellona rated it it was amazing
Sep 17, 2014
« previous 1 next »
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »
4652633
Canosinaj lindi në maj të vitit 1960 në qytetin e Vlorës, ku banonte dhe familja e tij. Në vitin 1965 familja e tij transferohet në qytetin e Durrësit, ku shkrimtari kaloi fëmijërinë dhe rininë.
Pasi kreu studimet e larta për gjuhë-letërsi shqipe në vitin 1984, Viktor Canosinaj punoi si mësues letërsie në shkollën e mesme të Shupenzës në rrethin e Dibrës deri në vitin 1990, me një shkëputje prej n
...more
More about Viktor Canosinaj...

Share This BookNo trivia or quizzes yet. Add some now »