Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Kercimi i pare (Albanian Edition)” as Want to Read:
Kercimi i pare (Albanian Edition)
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Kercimi i pare (Albanian Edition)

by
4.89  ·  Rating Details ·  18 Ratings  ·  5 Reviews
Nje çift. Nje telefonate. Nje kercim. Nje tregim i shkurter pertej kufijve te jetes.
ebook, Free Download
Published November 9th 2011 by Smashwords Edition
More Details... edit details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Kercimi i pare, please sign up.

Be the first to ask a question about Kercimi i pare

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

(showing 1-40)
filter  |  sort: default (?)  |  Rating Details
Jona L.
Feb 03, 2013 Jona L. rated it it was amazing
Ne fillim te trishton, pastaj te mbush me shend, pastaj te mbush serish me lot dhe pasi e ke mbaruar ben ate qe bejne zakonisht hitorite e treguara bukur: vazhdojne te qendrojne ne mendjen tende per gjate.
Tivu Al
Tivu Al rated it it was amazing
Feb 04, 2013
Elona Hoxhalli
Elona Hoxhalli rated it it was amazing
May 31, 2013
Luela
Luela rated it liked it
Nov 25, 2013
Keshja
Keshja rated it it was amazing
Mar 13, 2013
Adela
Adela rated it it was amazing
Jan 25, 2013
Denada Hoxha
Aug 29, 2013 Denada Hoxha rated it it was amazing
Tregim shume i vecante.
Blerta
Blerta rated it it was amazing
Mar 31, 2013
Denisa
Denisa rated it it was amazing
Jan 07, 2014
Drilon Mata
Drilon Mata rated it it was amazing
Feb 10, 2013
Juliana
Juliana rated it it was amazing
Dec 28, 2012
Tregimi Shqip
Tregimi Shqip rated it it was amazing
Dec 28, 2012
Matilda
Feb 12, 2013 Matilda rated it it was amazing
E lexova me nje fryme dhe ne fund me la pa fryme.
Biblioteka Shqip
Biblioteka Shqip rated it it was amazing
Dec 21, 2013
Suela
Feb 08, 2013 Suela rated it it was amazing
"Kercim" magjepses. Pertej kufijve te jetes...pertej kufijve te dashurise.
Ines Alla
Ines Alla rated it it was amazing
Jan 31, 2013
Anisa
May 28, 2013 Anisa rated it it was amazing
Shume i bukur.
Esmeralda
Esmeralda rated it it was amazing
Feb 04, 2013
Eljesa
Eljesa marked it as to-read
Jan 29, 2013
Nermin
Nermin marked it as to-read
Feb 01, 2013
Pavllo Bojaxhi
Pavllo Bojaxhi marked it as to-read
Feb 10, 2013
Besa Lika
Besa Lika marked it as to-read
Feb 24, 2013
Almira Barolli
Almira Barolli marked it as to-read
Sep 25, 2013
Arjola Merka
Arjola Merka marked it as to-read
Oct 01, 2013
Rita
Rita marked it as to-read
Oct 06, 2013
Haris Haxhimehmeti
Haris Haxhimehmeti marked it as to-read
Dec 03, 2013
Iraida
Iraida added it
Feb 26, 2014
Dora Sky
Dora Sky marked it as to-read
Mar 27, 2014
Ellie Red
Ellie Red marked it as to-read
Mar 27, 2014
Fenia
Fenia marked it as to-read
Mar 27, 2014
Klodiana Muca
Klodiana Muca marked it as to-read
May 31, 2014
Amarildo Qerimi
Amarildo Qerimi marked it as to-read
Aug 22, 2014
Arberesha
Arberesha marked it as to-read
Nov 26, 2014
Arbra Sulejmani
Arbra Sulejmani marked it as to-read
Jul 13, 2015
Yllka Aliu
Yllka Aliu marked it as to-read
Jul 31, 2015
Naci
Naci marked it as to-read
Aug 21, 2015
Akira Masuta
Akira Masuta marked it as to-read
Aug 30, 2015
Toni Inot
Toni Inot marked it as to-read
Sep 10, 2015
Linda
Linda added it
Sep 10, 2015
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »
5286147
Enkelejd Lamaj ( lindur më 20 nëntor 1978 në Lushnje) shkrimtar shqiptar nga Shqipëria.

Pasionin për të lexuar dhe shkruar e ka gjetur qysh në fëmijëri. Por do të vinte viti 2003 kur do të prezantohej për herë të parë me një përmbledhje me tregime horror të titulluar “Fytyra tjetër e natës”. Rrëfimet e tij sfidojnë lexuesin në luftën midis të mirës dhe të keqes, të ndërlikuarës dhe të thjeshtës, të
...more
More about Enkelejd Lamaj...

Share This BookNo trivia or quizzes yet. Add some now »