Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Сок од простата” as Want to Read:
Сок од простата
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Сок од простата

3.33 of 5 stars 3.33  ·  rating details  ·  6 ratings  ·  1 review
Сок од простата во почетокот додека ја читаш наликува на порнографија. Дури добиваш чувство дека Павловски го копира Буковски или Х.Милер. Но некаде на средината те фрла на земја. И тоа добро. Почнуваш да разбираш од каде доаѓа емоционалната слабост на главниот лик (од неговото
детство, младост, растурено семејство…) и постојаната потреба да биде сакан па макар и во моменти
...more
more details... edit details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Сок од простата, please sign up.

Be the first to ask a question about Сок од простата

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

(showing 1-15 of 15)
filter  |  sort: default (?)  |  rating details
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »
5271662
Јован Павловски (Тетово, 10 август 1937) е македонски поет, раскажувач, романсиер, писател за нaјмладите, публицист, долгогодишен уредник на повеќе рубрики во Нова Македонија, нејзин дописник од Париз и Москва.
Од 1980 до 1986 г. е вонреден професор по теорија и практика на новинарството на Интердисциплинарните студии по новинарство на Унивезитетот „Кирил и Методиј“ во Скопје. Актуелен уредник на м
...more
More about Јован Павловски...
Тоа Радиовце во кое паѓам длабоко

Share This Book