Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Сок од простата” as Want to Read:
Сок од простата
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Сок од простата

3.25  ·  Rating Details  ·  8 Ratings  ·  1 Review
Сок од простата во почетокот додека ја читаш наликува на порнографија. Дури добиваш чувство дека Павловски го копира Буковски или Х.Милер. Но некаде на средината те фрла на земја. И тоа добро. Почнуваш да разбираш од каде доаѓа емоционалната слабост на главниот лик (од неговото
детство, младост, растурено семејство…) и постојаната потреба да биде сакан па макар и во моменти
...more
More Details... edit details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

To ask other readers questions about Сок од простата, please sign up.

Be the first to ask a question about Сок од простата

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

(showing 1-19 of 19)
filter  |  sort: default (?)  |  Rating Details
Goce
Jan 11, 2013 Goce rated it it was amazing
101 нијанса Скопско- Московско сивило
Reptileptir
Reptileptir rated it liked it
Dec 26, 2015
Cvita
Cvita added it
Nov 20, 2015
Hrvoje
Hrvoje marked it as to-read
Nov 06, 2015
Abunavas
Abunavas rated it it was amazing
Aug 28, 2015
Dejan Markovski
Dejan Markovski rated it did not like it
Jul 21, 2014
Ivana Hristovska
Ivana Hristovska marked it as to-read
Jan 26, 2014
пецаков
пецаков marked it as to-read
Jan 26, 2014
Jozefina Šarić
Jozefina Šarić marked it as to-read
Jan 21, 2014
Alex Bukarski
Alex Bukarski rated it it was ok
Nov 27, 2013
Rebeka
Rebeka added it
Sep 14, 2013
Vik Tor
Vik Tor marked it as to-read
Jan 25, 2013
Jasminka
Jasminka rated it really liked it
Nov 06, 2011
HarlQ
HarlQ added it
Oct 13, 2011
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »
5271662
Јован Павловски (Тетово, 10 август 1937) е македонски поет, раскажувач, романсиер, писател за нaјмладите, публицист, долгогодишен уредник на повеќе рубрики во Нова Македонија, нејзин дописник од Париз и Москва.
Од 1980 до 1986 г. е вонреден професор по теорија и практика на новинарството на Интердисциплинарните студии по новинарство на Унивезитетот „Кирил и Методиј“ во Скопје. Актуелен уредник на м
...more
More about Јован Павловски...

Share This Book