Goodreads helps you keep track of books you want to read.
Start by marking “Прирачник за анти антиалкохоличари” as Want to Read:
Прирачник за анти антиалкохоличари
Enlarge cover
Rate this book
Clear rating
Open Preview

Прирачник за анти антиалкохоличари

4.28  ·  Rating Details ·  114 Ratings  ·  2 Reviews
Прирачник за Анти Антиалкохоличари е втората книга напишана од македонскиот актер, музичар и писател, Игор Џамбазов. Во книгата е прикажана автобиографијата на Џамбазов и неговите проблеми со алкохолот. Првиот човек кој ја прочитал книгата е македонската пејачка, Калиопи.
Издадена е во април, 2011 година, за време на саемот на книгата во Скопје преку ФОН Универзитетот. Печа
...more
385 pages
Published 2011 by ФОН универзитет
More Details... edit details

Friend Reviews

To see what your friends thought of this book, please sign up.

Reader Q&A

Be the first to ask a question about Прирачник за анти антиалкохоличари

This book is not yet featured on Listopia. Add this book to your favorite list »

Community Reviews

(showing 1-30)
filter  |  sort: default (?)  |  Rating Details
Irena
Jun 25, 2016 Irena rated it really liked it
Don't you dare read this without a little bit of drink and lots of good old blues.
Aleksandar
Jul 15, 2013 Aleksandar rated it really liked it
Автобиографска книга од Игор Џамбазов за проблемите, згодите и незгодите кои што ги имал во својот живот благодарение на алкохолот. Во оваа книга кажува за сите проблеми кои што му ги “приредил” алкохолот како социјални така и здравствени. Преку своите примери и примерите на оние кои што секојдневно биле околу него раскажува интересни случки (за читателот, можеби тогаш интересни и за него, но не и подоцна). Раскажува како двапати се обидува да го откаже алкохолот, еднаш оди во Бардовци на лечење ...more
Milena
Milena rated it it was amazing
Jun 05, 2013
Kika
Kika rated it it was amazing
Jun 23, 2014
Kristina
Kristina rated it it was amazing
May 16, 2016
Darko Bozinovski
Darko Bozinovski rated it it was amazing
Feb 11, 2013
Natasha
Natasha rated it liked it
Jul 28, 2013
Aleksandar Pavlov
Aleksandar Pavlov rated it really liked it
Nov 01, 2013
Marija
Marija rated it really liked it
Jan 11, 2013
Elena
Elena rated it it was ok
May 03, 2014
Pavel Gizdovski
Pavel Gizdovski rated it it was amazing
Dec 04, 2015
Jelena Soltirovska
Jelena Soltirovska rated it it was amazing
Jan 16, 2017
Borce
Borce rated it it was amazing
Feb 12, 2014
Milica Wallace
Milica Wallace rated it it was amazing
Nov 18, 2013
Елизабета
Елизабета rated it really liked it
Dec 21, 2014
Marija
Marija rated it it was amazing
May 12, 2012
Frida
Frida rated it really liked it
Mar 14, 2012
Stefan
Stefan rated it it was amazing
Jun 20, 2014
Milica Wallace
Milica Wallace rated it it was amazing
Nov 18, 2013
Sashe Atanasov
Sashe Atanasov rated it it was amazing
Mar 28, 2012
Martin Nikolovski
Martin Nikolovski rated it really liked it
Nov 30, 2015
El'enna
El'enna rated it it was amazing
Apr 02, 2013
Aleksandra Donevska
Aleksandra Donevska rated it it was amazing
Sep 22, 2014
Sanja
Sanja rated it liked it
Mar 16, 2016
Ilija
Ilija rated it it was amazing
Jan 30, 2015
Zlatko Dimitrioski
Zlatko Dimitrioski rated it really liked it
Aug 31, 2016
Sara Petrusevska
Sara Petrusevska rated it really liked it
Mar 10, 2013
Tace
Tace rated it it was amazing
Jun 09, 2014
Maja
Maja rated it it was amazing
Jul 31, 2013
« previous 1 3 4 next »
There are no discussion topics on this book yet. Be the first to start one »
 • Дениција
 • Зоки Поки
 • Marta
 • Македонска крвава свадба
 • Tri posleratna druga
 • Вештица
 • Белото циганче
 • Шеќерна приказна
 • Godina prođe, dan nikad
 • Бојан
 • Ringišpil
 • Smrt je neprovjerena glasina
 • Foliranti
 • Zeugin der Toten
 • Special Delivery (A Valentine's Short Story)
 • Pričaj mi o njoj
 • Magareće godine
 • Sve crvenkape su iste

Share This Book“Мене совеста ми е чиста.
Јас барем се обидов да издадам книга, а не државата.”
1 likes
“Кога почнав да пијам алкохол, секогаш ме удираше на брзо размислување, оригинални идеи, ефикасни решенија и инспиративна уметничка креативност.
И на жени.”
0 likes
More quotes…